Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Міжнародний науковий центр дослідження соціально-економічних систем

Центр створений і здійснює свою діяльність із метою розвитку міжнародного наукового співробітництва, що реалізується в рамках єврорегіону «Ярославна» на території Курської області Росії та Сумської області України.

Єврорегіон — широко прийнята в Європі форма міжнародної інтеграції, заснована на тісному співробітництві територіальних утворень, розташованих в прикордонних районах держав, що є сусідами.

Єврорегіон «Ярославна» став третім регіоном, створеним на україно-російському кордоні. Раніше, в 2003 році, були створені єврорегіони «Дніпро» і «Слобожанщина». Основним завданням єврорегіонів є реалізація трансграничних програм і проектів, спрямованих на розвиток загальної інфраструктури, сфери бізнесу, екології, туризму, освіти і науки.

Створенню Міжнародного наукового центру дослідження соціально-економічних систем передувало плідне співробітництво вчених, викладачів і аспірантів кафедри світової та національної економіки Курського державного технічного університету Міністерства науки і освіти Російської Федерації (КурскДТУ) з російської сторони й кафедри економіки Сумського державного університету Міністерства освіти і науки України (СумДУ) з української сторони.

Результатом такого співробітництва стали, зокрема, спільні наукові й науково-практичні конференції й семінари, відкриті лекції професорів обох кафедр у вишах, що співпрацюють, видання колективних монографій, публікації наукових статей викладачів і співробітників обох кафедр у спеціалізованих наукових виданнях КурскДТУ й СумДУ.

Початок співробітництву було покладено у травні 2009 р. підписанням офіційного Договору про співробітництво між СумДУ й КурскДТУ, на підставі якого згодом було укладено Договір про створення Міжнародного наукового центра дослідження соціально-економічних систем. У рамках даного Договору завідувачем кафедрою світової й національної економіки професором Мінаковою І.В. і завідувачем кафедрою економіки та бізнес-адміністрування професором Мельником Л.Г. розроблене Положення про Міжнародний науковий центр дослідження соціально-економічних систем, у рамках якого на сьогоднішній день Центр здійснює свою науково-освітню діяльність.

Дивіться також:

Науково-освітня діяльність Міжнародного наукового центру дослідження соціально-економічних систем в 2009-2010 рр.