Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Маценко Олександр Михайлович

altНауковий ступiнь, звання: к.е.н., доцент

Посада: доцент

Основнi дисциплiни: Сучасні тренди в бізнесі, Статистика, Прикладна статистика, Стратегія діяльності організацій та підприємств, Мотиваційний механізм підприємства, Інформаційні системи в менеджменті.

Науковi iнтереси: бізнес-аналітика, бізнес-планування «розумних» проектів, моделювання соціо-еколого-економічних систем, статистичне забезпечення сестейнового функціонування водних соціоекосистем.

Iншi обов’язки:  член редакційної колегії міжнародного наукового журналу «Механізм регулювання економіки».

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Тел.: +38 (0542) 33-22-23

 
 
 

Освіта:

2003 р. – фізико-технічний факультет СумДУ (диплом з відзнакою).
2005 р. – СумДУ, економіст (економіка підприємницької діяльності).
2005–2008 рр. – аспірантура СумДУ.
2009 р. – захист кандидатської дисертації.

Професійна діяльність:

2003–2005 рр. – управління інформаційних технологій Райффайзен банк Аваль.
З 2012 р. по теперішній час – доцент кафедри економіки та бізнес-адміністрування.

Викладацька діяльність

Є співавтором 3 підручників, 1 навчального посібника, 4 методичних вказівок.

Результати підготовки студентів до олімпіад:
 
1) I місце у Всеукраїнській студентській олімпіаді 2017/2018 н.р. з дисципліни «Статистика» (Національна академія статистики, обліку та аудиту, м. Київ).
2) II місце у Всеукраїнській студентській олімпіаді 2013/2014 н.р. з дисципліни «Статистика» (Національна академія статистики, обліку та аудиту, м. Київ).

Наукова діяльність: 

Керівництво двома аспірантами та здобувачем. У 2016 р. Овчаренко Д.М. під науковим керівництвом О.М. Маценка успішно захистив дисертацію на тему «Наукові засади підвищення економічної ефективності менеджменту з енергозбереження промислових підприємств» та отримав науковий ступінь кандидата економічних наук. Керівник господарського договору на тему «Формування механізмів управління проектами у сфері великих даних (Big data)». Співвиконавець багатьох науково-дослідних проектів Міжнародного рівня та Гранту Президента України. Опубліковано більше 100 наукових та навчально-методичних праць.

Під керівництвом Маценко О.М. захищено кандидатські дисертації:

Овчаренко Д.М. «Наукові засади підвищення економічної ефективності менеджменту з енергозбереження промислових підприємств» (2016).

Аспіранти Маценка О.М.: Торба Іван Валерійович, Дехтяренко Андрій Вадимович.

Результати підготовки студентів до конкурсів наукових робіт: 
 
1) I місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2016/2017 н.р. за напрямом «Економіка транспорту та зав’язків» (Харківський національний автомобільно-дорожній університет).
2) III місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2016/2017 н.р. за напрямом «Економіка транспорту та зав’язків» (Харківський національний автомобільно-дорожній університет).
3) Диплом II ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2015/2016 н.р. за напрямом «Економіка транспорту та зав’язків» (Харківський національний автомобільно-дорожній університет).
4) Диплом I ступеня на Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт у 2012 р. «Управління сучасним соціально-економічним розвитком систем» (Південно-Західний державний університет, м. Курськ, РФ)
5) Диплом ІІ ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у 2011/2012 н.р. «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища» (Кременчуцький національний університет).
 
Участь у держбюджетних темах, грантах та наукових проектах:
 
«Розробка інституційних і економічних засад забезпечення сталого розвитку і «зеленої» економіки на регіональному рівні» (№ д/р 0117U003260).

Має Certificate of Attainment in Modern Languages. English. Level B2.

Публікації Маценка О.М.: