Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

«Зелена» економіка наступає

Минулого тижня зав. кафедри економіки та бізнес-адміністрування СумДУ, директор інституту економіки розвитку МОН і НАН України, д.е.н., професор Л.Г. Мельник в Одесі взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Економіка підприємства: сучасні проблеми теорії та практики», яка проводилася з ініціативи Одеського національного економічного університету.

На пленарному засіданні проф. Л.Г. Мельник виступив з доповіддю «Сестейнова («зелена») економіка і сестейновий розвиток», підготовленою в рамках гранту ЄС Жана Моне. На конкретних прикладах були проаналізовані ключові інструменти, фактори та напрямки розвитку сестейновой економіки: відновлюваність джерел енергії, максимальне використання вже застосованого простору, створення потужного потенціалу акумулювання енергії, формування цифрових («розумних») систем управління процесами виробництва і споживання продукції, електрифікація транспорту, впровадження 3D принтерів і масова реалізація адитивних технологій, революція в матеріалознавстві, дематеріалізація виробництва і транспортних процесів, мережизація виробництва.

  

Доповідь професора Л.Г. Мельника

Приємною несподіванкою було зустріти на конференції д.е.н., А.П. Левитську, директора ІнноЦентру Комратського державного університету з Молдавії. Університет є одним із партнерів СумДУ у виконанні проекту ЄС TEMPUS, зорієнтованого на формування інноваційних стартапів.

Професор Мельник Л.Г. з колегою з Молдавії д.е.н. А.П. Левицькою

До речі, один із стартапів (Looksery), організований саме групою молодих одеситів у сфері IT, був недавно куплений американської кампанією за фантастичну суму 150 млн. доларів.

Користуючись нагодою, професор Л.Г. Мельник привітав від імені економістів Сум свого колегу – відомого вченого, зав. кафедрою менеджменту, заст. директора Інституту бізнесу, економіки та інформаційних технологій Одеського національного політехнічного університету д.е.н., професора Сергія Костянтиновича Харічкова з його 70-річним ювілеєм.

Професор Л.Г. Мельник з ювіляром професором С. К. Харічковим