Кафедра економіки та
бізнес-адміністрування

Італійський дайджест

З 14 по 18 жовтня викладачі кафедри економіки та бізнес-адміністрування СумДУ д.е.н., професор Л.Г. Мельник (зав. Кафедрою) і к.е.н., доцент А.Н. Дериколенко взяли участь у міжнародній конференції по економіці й бізнесу у Венеції.

Як і всі попередні конференції, проведені Міжнародним Євразійським суспільством бізнесу та економіки, дана конференція пройшла на високому рівні. У ній було представлені учасники з 56 країн з усіх континентів світу, які представляли 258 різних організацій.

Конференція проводилася в готельному комплексі на маленькому венеціанському острівку Сан Серволо, який можна не поспішаючи обійти по периметру за 12-15 хвилин.

Розміром острів - з футбольне поле, проте рослинністю він нагадує скоріше оазис.

Острів Сан Серволо, де проходила конференція

Один з постійних мешканців острова Сан Серволо, якого важко дорікнути в тому, що він не «зелений»

Представники СумДУ виступили з доповіддю в рамках проекту ЄС Жана Моне на тему «Зелений бізнес як головний напрямок сталого розвитку». У виступі були порушені перспективи розвитку «зеленої» економіки і третьої промислової революції. Це викликало багато запитань і головний з них: «Невже це може бути насправді?» Відповідь була: «Вже є!»

Проф. Л.Г. Мельник з координатором конференції Dr. Ендером Деміром

Робота конференції (доц. О.М. Дериколенко – в лівому кутку, за блондинкою, праворуч від неї)

Вид з вікна аудиторії, де проходила конференція. Дивовижна картина: море хлюпається прямо під вікнами аудиторії, як за бортом корабля

Доц. О.М. Дериколенко - в дискусіях на секції

Виступ проф. Л.Г. Мельника на секції

Дзвіниця на площі Сан-Марка у Венеції

Завжди святкові вулиці Венеції

Головна площа Сан-Марка у Венеції. Повінь тільки но спала, але деякі люди продовжують ходити по помосту (до речі, повені у Венеції будуть все частіше, тому щорічно Венеція йде у воду на 4 мм, в тому числі, на 2 мм - через те, що піднімається рівень світового океану, і на 2 мм - через того, що палі, на яких тримається Венеція, йдуть під землю)

Навіть у дощовий день на душі у цієї венеціанської пари безхмарно

Венеція - осторонь від святкових вулиць

Так виглядає переповнений людьми венеціанський автобус. Іноді здається, що хвилі ось-ось хлинуть в салон

Через високі ціни в готелях Венеції сумським представникам довелося жити в Падуї. Це дозволило їм познайомитися з найдавнішим містом Італії (засноване в 1132 р. до н.е.). Тут в 1222 році було відкрито другий в Італії (після Болонського) університет і перший - анатомічний театр. Тут колись ставив свої унікальні досліди і більше 25 років викладав Галілей, а також творив великий Джото. Тут вперше в світі жінка (Олена Лукреція Корнадо Пісконія) отримала університетську освіту. Тут знаходиться один з найстаріших у Європі ботанічних садів (заснований в 1545 г.). Зараз тут ростуть близько 6000 примірників, серед яких екзотичні, лікувальні, отруйні і комахоїдні рослини. Найстаріше дерево - пальма Святого Петра була посаджена в 1585 р.

Хоча Падуя зустріла дощиком...

Дощ у Падуї не страшний, бо перші поверхи в значній частині міста перетворені на коридори (завдяки пільговому оподаткуванню на подібні будівлі)

Скоріше за все, в цьому пам'ятнику біля університету в Падуї увічнена студентка, яка замислилася над питанням викладача

А в цьому пам'ятнику прямо в будівлі університету, мабуть відображений студент, що збагнув істину, що знання – це світло

Базиліка святого Антонія в Падуї (до речі, собор належить не Італії, а Ватикану)

Найкрасивіша овальна площа в центрі Падуї

Велосипеди на прокат на вулицях Падуї. Річний абонемент - 25 євро, місячний - 10 євро, тижневий - 5 євро

Застигла історія Падуї

Рояль - на вокзалі в Падуї з написом «Play me» («Зіграй на мені») ...

І знаходяться такі з пасажирів, які в очікуванні свого потягу дають чудові концерти

Сумські мандрівники не могли не відвідати столицю Болонського процесу.

Ось така вона – Болонья

Спрямовані в височінь вертикалі Болоньї! Може, це і є символ необхідних стандартів освіти? (Доречі, ці вежі є такими, що падають вже протягом кількох сторіч)

Височезнне, гіллясте, а головне, живе дерево серед фундаментальних артефактів цивілізації - ще один символ Болоньї. Нехай такою буде наша освіта, а з нею – і все наше життя!