Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Участь у науково-дослідницькому колоквіумі в рамках реалізації гранту Швейцарського національного наукового фонду

У період з 5 по 9 листопада 2015 р. науковці кафедри економіки та бізнес-адміністрування – професор кафедри Сотник Ірина Миколаївна та випускниця аспірантури Кулик Людмила – у складі делегації факультету економіки та менеджменту на чолі з деканом ФЕМ Прокопенко Ольгою Володимирівною взяли участь у науково-дослідницькому колоквіумі «Відновлювана енергетика, стійкість, екологічні та інноваційні дослідження», що проходив на базі Тартуського університету (м. Тарту, Естонія) у рамках проекту SCOPES Швейцарського національного наукового фонду.

Мета наукового колоквіуму – дати можливість учасникам представити свої наукові роботи (які вже завершені або які знаходяться у процесі розробки) для обговорення в невеликій, інтерактивній групі з подальшим наданням рекомендацій для удосконалення наукових досліджень. У науковому колоквіумі взяли участь 20 науковців: викладачі та аспіранти із Швейцарії, Фінляндії, Естонії та України, дослідження яких спрямовані на окремі аспекти використання відновлюваних джерел енергії або взаємопов’язані екологічні питання. Програма наукового колоквіуму була цікавою та насиченою. Представлені вченими результати власних науково-дослідних робіт викликали значний інтерес аудиторії та як наслідок плідні дискусії.

Під час перебування у Естонії науковці кафедри відвідали науково-розважальний центр AHHAA (власний проект Тартуського університету), місія якого – показати, що навчання може бути цікавим та захоплюючим, пропонуючи усім відвідувачам радість відкриття нового. Центр AHHAA намагається змінити громадську думку про науку в позитивний бік, мотивує до навчання протягом усього життя за допомогою створення привабливого, інноваційного, багатофункціонального середовища для навчання та демонстрації наукових розробок, пропонуючи для цього послуги і розваги, спрямовані на засвоєння нових знань.

У центрі AHHAA науковці кафедри ознайомилися з останніми досягненнями у світі науки і таємницями неосяжного світу природничих наук, а також відкрили для себе унікальну можливість розважатися і отримувати знання одночасно.

Також представники СумДУ завітали до факультету економіки та бізнес-адміністрування Тартуського університету, де мали можливість познайомитися із завідувачем кафедри міжнародного бізнесу та інновацій Урмасом Варблейном (Urmas Varblane) та відвідати Лабораторію ідей Тартуського університету – інноваційне середовище для студентів різних факультетів, що працюють над спільними проектами.

Учасники колоквіуму були вдячні організаторам заходу за відмінну організацію, позитивні емоції та плідну роботу. Тож, короткий, але насичений науковий візит до Тарту надихнув українських вчених на пошук нових ідей та наукових розробок для реалізації їх на кафедрі економіки та бізнес-адміністрування і на факультеті економіки та менеджменту Сумського державного університету.