Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Студентська перемога на наукових перегонах!

У Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті 18 березня 2016 р. відбувся Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт за напрямом «Економіка транспорту та зв’язків», за результатами якого Гайтина Марія Вікторівна, студентка 2-го курсу СумДУ спеціальності «Економіка підприємства», отримала диплом II ступеня. 

Марія презентувала наукову роботу на тему «Організаційно-економічне забезпечення екологізації транспортних систем», яку вона виконала під керівництвом д.е.н., проф. Мельника Л.Г. та к.е.н., доц. Маценка О.М. у рамках гранту Жана Моне.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Комісія та присутні були приємно здивовані рівнем новизни роботи. В результаті аналізу напрямів «озеленення» транспортних систем виділено критерії їх екологізації та для розраховано техніко-еколого-економічну ефективність трьох видів транспорту: авто з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ), електромобілів та авто на водні.

Комісія (на першому плані) та учасники конкурсу

На фоні зростання світового ринку електрокарів та у зв’язку з нещодавньою скасуванням ввізних мит на імпорт електомобілів, їх кількість в Україні, як і кількість електрозарядних станцій, стрімко зростає. Тому нагальною практично-науковою проблемою є прискорення цих процесів. Виходячи з наявних світових та вітчизняних тенденцій, в роботі систематизовано та розширено інструментарій «озеленення» транспортної системи України, а також проведено оцінку прогнозного економічного ефекту за сценарієм переведення 50% транспортних засобів з ДВЗ на електрокари.

Навіть фахівцям під час докладу цікаво було дізнатися про географію електрозарядних станцій (а їх уже в Україні понад 60), стрімке зростання кількості електромобілів, а їх уже понад 700 та про те, що на даний час зарядка електромобілів на станціях є безкоштовною, а також, що в Харкові вже діє служба таксі, яка повністю використовує лише електромобілі.