Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Дайджест по країні Басків

25-30 квітня 2016 року зав. кафедри економіки і БА СумДУ д.е.н., проф. Л.Г. Мельник, директор НДІ економіки розвитку МОН і НАН України та доцент тієї самої кафедри, к.е.н. О.М. Дериколенко взяли участь у 8-й Європейській конференції сестейнових міст і селищ «Трансформаційні заходи: потенціал для Європи».

Конференція проходила в м. Більбао, столиці Країни Басків (північ Іспанії). У конференції взяли участь майже 750 представників від 48 країн світу з усіх континентів Землі (за винятком, звичайно, Антарктиди).

Краще за всіх дух конференції передає прийнята на ній так звана Баскська Декларація «Нові шляхи для європейських міст і поселень: створювати продуктивні, сестейнові, динамічні міста в ім'я життєблагодатної і змістовної Європи». У Декларації йдеться про три види трансформацій.

Соціально-культурні трансформації передбачаються на основі «сестейнової культури», що означає рівний доступ громадян до можливостей свого соціального розвитку, їх співпраці в співконструюванні і співоновленні свого середовища, формуванні основ солідарної економіки і розвитку різних її форм, а саме: «шерінгової (sharing)», «колаборативної (collaborative)», «громадянської (civic)» економік.

Соціально-економічні трансформації орієнтовані на формування деконцентрованих відновлюваних джерел енергії, регіональне виробництво продуктів харчування, інноваційні концепції розвитку транспорту, нові підходи у наданні соціальних послуг, формування мереж невеликих за розміром, але продуктивних локальних структур, використання інноваційних форм фінансування бізнесу, створення основ циркуляційної (circular) економіки, що закільцьовує цикли виробництва і споживання продукції.

Технологічні трансформації просувають «розумні» технології, які закладають основу для реалізації необхідних соціально-культурних і соціально-економічних трансформацій, а також для формування «Інтернету речей» і «Інтернету громадян».

Наші вчені брали участь в роботі круглих столів, представили стендову презентацію, що включає результати робіт за проектом ЄС Жана Моне, керівником якого є проф. Л.Г. Мельник.

Крім наукових програм, надзвичайно цікавими були «польові дослідження». Зокрема, на екскурсії нашим представникам вдалося ознайомитися з роботою хвильової електростанції в затоці біля містечка Мутріку (Mutricu).

Оргкомітет конференції

Гостей конференції привітно зустрічають вітражі Баскської Ради (парламенту) і традиційний оркестр

Церемонія відкриття почалася з національного баскського танцю

На конференції представлені всі континенти

Виступ на пленарному засіданні

Робота круглого столу

Професор Л.Г. Мельник на пленарному засіданні

Доцент О.М. Дериколенко в роботі конференції

Презентація стендової доповіді

Дискусія з Dr. Джоном Дагевосом (John Dagevos) з Тілбурзького університету, Нідерланди, який досліджує проблеми циркуляційної економіки

Практична секція: соковижималка на велосипедній тязі

Презентація безпілотного електроавтобуса на 16-місць, розробленого французькою фірмою «Navya». Експлуатується в французьких містах Бордо і Ліон, а також швейцарському місті Сьйон

Хвильова електростанція м. Мутріку (Matricu)

У турбінному залі хвильової електростанції

З даху хвильової електростанції відкривається гарний вид на Біскайську затоку 

Місто Мутріку

Краса країни Басків (узбережжя Біскайської затоки)

Смарагд країни Басків

На фоні красеня-міста Сан-Себастьяна

Чи не той це острів Буян, про який писав Пушкін! (Вид з набережної Сан-Себастьяна)

У парку Сан-Себастьяна

Майже казковий королівський палац в Сан-Себастьяні, де учасникам конференції мер міста влаштував прийом

На прийомі у Палаці

Привітання мера

Культурна програма: в музеї Гуггенхайма сучасного мистецтва

Вид на красень Більбао з музею

Такій художній композиції позаздрив би будь-який листопрокатний цех

… а такій - котельне виробництво

Красень Більбао

Більбао весняний 

З такими містами завжди сумно прощатися... Але чому б не зробити кожному своє рідне місто таким самим гарним? .. Звісно, гарним – по-своєму неповторним. Для цього потрібно дотримуватися одного із принципів сестейнового розвитку: «Думай глобально - дій локально!»… Але головне необхідно зберегти, як вчив М. Лермонтов, свої власні особливі ТРИ ПАЛЬМИ.