Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Викладач кафедри економіки та бізнес-адміністрування завершила навчання в EU Business School

У період з 24.05.16 р. по 07.06.16 р. викладач кафедри економіки та бізнес-адміністрування доц. Бурлакова Ірина Михайлівна пройшла навчання за програмою «Сучасні підходи та інноваційні методики в бізнес-освіті: досвід EU Business School» (м. Барселона, Іспанія, м. Мюнхен, Німеччина). 

EU Business School – це міжнародна бізнес школа, заснована в 1973 році, яка поєднує традиційні методи та інноваційні підходи у бізнес-освіті. Рейтинг QS Top MBA включив EU Business School до переліку кращих 35 бізнес-шкіл у світі. Програма EU он-лайн МБА займає перше місце згідно рейтингу CEO magazine.  EU Business School пропонує програми бакалавріата і магістратури англійською мовою в Барселоні (Іспанія), Мюнхені (Німеччина), Женеві та Монтре (Швейцарія). Бізнес-школа працює за програмою подвійного диплому з університетом Роехамптон в м. Лондон, Великобританія.

В рамках програми навчання відбулась зустріч з Ольгою Дедуріною – регіональним менеджером EU Business School у країнах східної Європи, під час якої було обговорено сучасні тенденції та інновації в бізнес-освіті. Зокрема, студенти EU Business School кожного семестру мають можливість змінювати місце навчання в рамках структури бізнес-школи (кампуси в Іспанії, Німеччині, Швейцарії). Вибір конкретної спеціалізації здійснюється студентом остаточно після проходження базових курсів (core courses) в кінці першого року навчання. Особливу увагу було зосереджено на важливості проведення навчання в малих групах та поєднанні теорії з практикою на основі методів динамічних тематичних досліджень (dynamic case-study method).

EU Business School активно запроваджує консультування з питань розвитку кар’єри (career counseling) на різних етапах навчання та протягом двох років після його завершення. Академічні заходи передбачають регулярне проведення семінарів (career workshops) з питань пошуку роботи та вибору місця працевлаштування, створення власного бренду, написання вдалого резюме та супровідних листів, побудови мереж професійних контактів онлайн та офлайн, покращення присутності на сайті LinkedLn тощо. Кожного тижня студенти зустрічаються з лідерами у сфері бізнесу, послами, політичними діячами та випускниками бізнес-школи (guest speakers) для отримання практичного досвіду у відповідних сферах діяльності та створення потужної у світі спільноти EU.

 

Бізнес-школа  бере активну участь у регулярних професійних ярмарках вакансій (career fairs), в рамках яких представників провідних міжнародних компаній запрошують до кампусів бізнес-школи з метою знайомства та проведення інтерв’ю з її випускниками. Навчальний заклад надає студентам можливості регулярних стажувань (internships) у компаніях, що згодні працювати зі студентами. Один робочий день на два тижні студенти повністю проводять у різних національних чи міжнародних компаніях, таких як BMW та Siemens  (industrial visits) для відпрацьовування теоретичних  моделей на прикладах реальних бізнес-ситуацій. Протягом більш довготривалих навчальних турів (study tours) студенти відвідують корпорації, урядові та торговельні організації в різних країнах світу з метою спостереження за роботою в різних галузях та зустрічей з представниками керівного складу компаній.

Протягом навчання у м. Мюнхен Веронікою Д. Гренді було також проведено семінар на тему «Бренд-менеджмент», який викликав жваві обговорення у групі. У барселонському підрозділі бізнес-школи особливий інтерес викликав майстер-клас проф. Дж. Весерелла, проведений з питань впливу інформаційних технологій на різні сфери бізнесу, такі як музичний бізнес та торгівля із застосуванням теорії ігр.

Отримані в ході проходження курсу знання та досвід свідчать про відповідність методик бізнес-освіти в Сумському державному університеті  сучасним європейським тенденціям. Подальший розвиток та  вдосконалення форм організації навчання здатні наблизити бізнес-освіту СумДУ до європейських стандартів. Окреслені перспективи сприятимуть набуттю студентами комунікаційних та лідерських навичок, розвитку підприємницьких здібностей та зможуть надати нашим випускникам додаткові переваги при працевлаштуванні.