Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

В Україні зростає попит на фахівців з міжнародними сертифікатами

Українські компанії стають все більш зацікавленими у фахівцях, які мають як українську, так закордонну освіту. Зростає попит на фахівців з міжнародними сертифікатами.

Як відзначають у рекрутинговій компанії «HeadHunter Україна», за всіма можливими запитами в базах порталу hh.ua не було знайдено жодної вакансії, де принциповим чинником була б зарубіжна освіта. При цьому зростає попит з боку працедавців на фахівців, які поєднують у собі українську і західну освіту. У першу чергу йдеться про МВА-дипломи.

За даними «HeadHunter Україна», у 95% вакансій, в яких фігурувало МВА, працедавці розглядали його як «додаткову перевагу», і лише в тексті менше 0,5% вакансій МВА провідних європейських або американських бізнес-шкіл згадувався як обов’язкова вимога. У 2010 році було лише 123 вакансії для фінансистів, в яких містилася обов’язкова вимога професійного сертифікату (СІРА, СІМА, АССА, СРА, СFА), відзначають у рекрутинговій компанії «HeadHunter Україна». Це 20% від всіх вакансій для профільних фахівців. А в 2011 році таких вакансій було вже 408 (6% від загальної кількості в категорії бухгалтерія / фінанси підприємства, або майже 60% для профільних категорій). Тобто за рік кількість пропозицій зросла більш ніж утричі.

Отримання диплома МВА можливо і в Сумській області. Сумський державний університет пропонує до уваги всім бажаючим отримати другу вищу освіту, магістерську програму «Бізнес-адміністрування», яка об’єднуючи світову практику ринкової економіки, навчання на різних мовах, а також стажування за кордоном дає можливість отримати повноцінний міжнародний сертифікат рівня МВА. Детальніше ознайомитися з деталями програми «Бізнес-адміністрування» можна в розділі «Магістерська програма «Бізнес-адміністрування».