Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Стратегія ЄС в світлі проектів Жана Моне: проф. Л. Г. Мельник на конференції в Брюсселі

З Брюсселя повернувся проф., д.е.н. Л. Г. Мельник. Він взяв участь в щорічній конференції керівників проектів Жана Моне. У конференції взяли участь близько 300 вчених і викладачів з усього світу, які займаються тематикою ЄС (така умова програми Жана Моне). Цього року увагу учасників було сконцентровано на стратегічних питаннях розвитку Союзу. Зокрема, доповідь на пленарному засіданні ключового спікера д-ра Наталі Тоссі (Nathalie Tocci), заст. директора Інституту міжнародних відносин з Риму була присвячена стратегії ЄС по зовнішній політиці і політиці безпеки.

Один день конференції був присвячений обговоренню питань на круглих столах. Працювало шість круглих столів, на яких розглядалися питання: міжнародної безпеки, попередженню конфліктів, стратегії єдиного ринку, формуванню «розумних» мереж і сестейнового розвитку, забезпечення демократичних свобод і прав людини, взаємодії держави і громадянського суспільства.

На круглому столі професор Л.Г. Мельник висловив думку про необхідність уже сьогодні почати підготовку фазового переходу до нової економічної реальності, що диктується Третьою і Четвертою промисловими революціями. У числі ключових заходів слід виділити: 1) формування горизонтальних структур, що безпосередньо зв'язують виробників і споживачів; 2) деконцентрація виробництва на основі створення мереж високоефективних автоматизованих виробничих одиниць; 3) формування нових економічних відносин на основі різних форм економіки співробітництва (солідарних, шеренгових, фрілансових, пр.); 4) перехід від матеріального зростання до переважно інформаційного розвитку суспільства при стабілізації індустріального метаболізму; 5) формування громадської системи відтворення соціальних (особистісних) потреб людини в умовах значного скорочення її робочого часу і збільшення вільного часу.

P.S. В літаку з Брюсселя до Києва проф. Л.Г. Мельник летів з уболівальниками команди м Гента, які прямували до Львова підтримувати свою команду в матчі проти донецького «Шахтаря». Як відомо, бельгійська команда програла 0: 5. Слава Україні!

Пленарне засідання конференції Жана Моне

Робота круглих столів

Участь проф. Л. Г. Мельника в круглому столі

Пісаючий хлопчик в Брюсселі трудиться невтомно в будь-який час доби

Буквально в двох шагах від оригінала працює його шоколадний дублер

Площа Гранд Плац Брюсселя чудова особливо в нічний час

Вдень прямо на площі проходять уроки школярів

Команда уболівальників із Гента щоб не гаяти час теж тренується… - грає в «дурня»