Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Презентація книг Мельника Л.Г. та результати проекту Жана Моне на обласному прес-клубі
14 грудня в обласному прес-клубі відбулася зустріч із професором Сумського державного університету, доктором економічних наук Леонідом Мельником, який презентував дві свої нові книги: «Философские сказки о развитии (просто о сложном)» та «Теория развития систем: монография».
Дещо змінивши одне з гасел часів Микити Хрущова, яке ще, мабуть, пам'ятають сучасники, можна сказати: «Нинішнє покоління людей буде жити при «зеленому комунізмі». Й усе це – не завдяки програмам якихось партій та урядів, а в силу невідворотності ходи третьої та четвертої промислових революцій, що обіцяють вкрай змінити не лише контури виробничої сфери, а й звичні риси нашого повсякденного життя, переконаний Леонід Мельник.
Так, характерними ознаками сьогодення є масове впровадження сонячних, вітрових і біогазових енергогенераторів теплових насосів. У першому півріччі 2016 року в Україні побудували 14 нових електростанцій відновлювальної енергетики. У найближчі роки обсяг інвестицій у них складе кілька мільярдів доларів. Лише на Сумщині 16 домогосподарств встановили сонячні батареї та продають надлишок енергії.
Стрімко розвивається електрифікація транспорту. Кількість електрокарів в Україні наближається до двох тисяч. Два роки тому їх були одиниці. В Україні вже функціонують десятки безкоштовних зарядних станцій.
«Зелена» (відновлювана) економіка почала відвойовувати позиції у «бурої», тобто економіки невідновних ресурсів. Але відновлювана енергетика та електротранспорт - лише верхня частина айсбергу суспільних перетворень. А в його основній частині концентруються надзвичайно складні та драматичні зміни, які належить пройти Україні до її зеленого майбутнього із соціальним розвитком і процвітанням. Про це свідчать результати виконання проекту Жана Моне («Використання кращих практик ЄС для формування сталої (сестейнової) економіки в Україні» (553185-EPP-1-2014-1-UA-EPPJMO-MODULE)), що здійснюється під керівництвом професора Леоніда Мельника та – його книги.
Философские сказки о развитии (просто о сложном). – Сумы: Университетская книга, 2015. – 382 с.
Теория развития систем: монография. – Саарбрюкен, Германия, Palmarium Academic Publishing, 2016. – 528 с. (2-ге видання – Суми: Університетська книга, 2016. – 416 с.)