Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

III промислова революція та Industry 4.0 в університетській освіті: Одеський дайджест проф. Л.Г. Мельника по проекту Жана Моне

28-30 березня 2017 р. зав. кафедри економіки і бізнес адміністрування СумДУ, директор НДІ Економіки розвитку МОН та НАН України професор, д.е.н. Л.Г. Мельник виступив з доповіддю ««Зелена» економіка і III промислова революція в університетській освіті» на Всеукраїнській науково-методичній конференції «Сучасний стан та проблеми вищої екологічної освіти України», яка проходила в Одеському державному екологічному університеті (ОДЕУ).

В доповіді були озвучені зелені прориви України в ході III промислової революції.

• В Україні в 2016 році введено понад 100 нових сонячних і вітрових енергоустановок. Загальна потужність «зеленої» енергетики дійшла до 1 ГВт (2%), що раніше планувалося лише на 2025 р.

• Вже погоджено заявок на 5 ГВт нових установок.

• У приватних господарствах у 2016 році введено 1110 сонячних панелей (у 2015 році – 244). У Сумській області – 20.

• Україна в 2016 році увійшла до четвірки країн Європи щодо розвитку електротранспорту (4% від загальної кількості авто в країні). Попереду тільки Норвегія – 26%, Нідерланди – 6% і Ісландія – 4,5%.

• За 2016 рік кількість електроавто збільшилася в 4 (!) рази – до 2600. Два роки тому було 20.

• Кількість зарядних станцій в Україні – 600 (в 2015 р. – 150).

В тому самому ж університеті проф. Л.Г. Мельник також прочитав лекцію «Народження «зеленої» економіки і перспективи України» для молодіжного активу університету, представників громадських організацій та журналістів.

Ще одна лекція «III і IV промислові революції і перспективи України» була прочитана для викладачів і аспірантів Одеського національного політехнічного університету (ОНПУ).

В усіх зазначених виступах проф. Л.Г. Мельника були представлені результати проекта за грантом ЄС Жана Моне, керівником якого  є він сам.

Далі пряма мова проф. Л.Г. Мельника. Одеса завжди іскриться посмішками. Вони проступають навіть в написах, які можна зустріти на вулицях міста. Цього разу пощастило зібрати цілу колекцію таких написів...

Поруч з університетом, де проходила конференція, вдалося знайти вулицю, на якій колись жила Анна Ахматова.

...А недалеко від вокзалу прямо на площі зустрілася зграйка дельфінів.

Доповідь для викладачів ВНЗ

Відповіді на питання викладачів

Лекція в ОДЕУ для представників громадських організацій та журналістів

На лекції в ОДЕУ

Зустріч з молодіжним активом ОДЕУ

Лекція для викладачів ОНПУ

На лекції для викладачів ОНПУ

Одеський напис

Одеський напис

Одеський напис (весняний)

Недалеко від цього місця жила А. Ахматова (Гóренко)

Дельфіни на вулицях Одеси (Сінна площа після реконструкції)