Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

У Сумському прес-клубі презентували нове видання монографії Л. Г. Мельника
У середу, 3 жовтня, в приміщенні Сумського прес-клубу відбулася презентація російськомовної версії монографії професора, завідувача кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування, Леоніда Григоровича Мельника «Машина времени» Н.Н. Неплюева» та ще кількох останніх книг автора.
У монографії з економічної та історичної точки зору описано феномен Хрестовоздвиженського трудового братства, яке наприкінці ХІХ - на початку ХХ століття змогло досягти небачених результатів у сільськогосподарській, культурній та освітній діяльності. Наприклад, братчики ще на початку ХХ століття освоїли кольорову фотографію та електрифікували села Воздвиженськ і Рождественськ, в яких базувались. Телефонний зв'язок, медичне забезпечення та безкоштовна освіта у цих населених пунктах завдяки братству з'явилися ще в кінці ХІХ століття. Урожайність культур у сільськогосподарських угіддях спільноти у 3 - 5 разів перевищувала тогочасні світові показники, а селекціонери братства вивели кілька видів морозостійких яблук і груш.
 
Леонід Григорович говорить, що братчики ще більш ніж 100 років тому прийшли до розуміння вектору розвитку майбутнього, до якого людство приходить лише сьогодні. На думку професора, досить актуальним є використання досвіду Хрестовоздвиженського трудового братства у реаліях сьогодення, коли ми вступаємо в еру Четвертої промислової революції.
 
Монографія була видана за підтримки Валерія Авдасьова, директора народного музею Миколи Неплюєва у селі Воздвиженське, та групи компаній «Технологія» і її керівника Володимира Зайця. На презентації були присутні нащадки братчиків, які високо оцінили роботу Леоніда Григоровича з дослідження діяльності Хрестовоздвиженського трудового братства.
 
 
 
Фото: Сергій Тихенко
 
Читайте також про цю подію в ЗМІ: