Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Міжнародна діяльність кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування у 2017-2018 навчальному році

На кафедрі економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування у 2017-2018 навчальному році виконувалося 2 міжнародних наукових проекти: Європейський грант Жана Моне на тему: «Можливості та виклики торгівлі з ЄС для України” та міжнародний україно-литовський науковий проект «Розробка інституційних і економічних засад забезпечення сталого розвитку і «зеленої» економіки на регіональному рівні».

Восени 2017 році закінчився останній етап звітування щодо виконання ще одного Європейського гранту Жана Моне 553185-EPP-1-2014-1-UA-EPPJMO-MODULE на тему: «Використання кращих практик ЄС для формування стійкої (сестейнової) економіки в Україні»

Викладачі кафедри приймали участь у серії міжнародних стажувань та програм обміну. Зокрема, в рамках україно-литовського проекту восени 2017 року відбувся візит проф. Леоніда Мельника, доц. Ірини Дегтярьової та доц. Богдана Ковальова до Каунаського технологічного університету (КТУ, м. Каунас, Литва). Завідувач кафедри д.е.н., проф. Л. Мельник взяв участь у Всесвітньому науковому форумі (World Science Forum), який проходив в околицях Аммана (Йорданія) на березі Мертвого моря під патронажем Короля і Королеви країни.  У січні 2018 року Л. Мельник в рамках науково-освітнього обміну відвідав Школу бізнесу університету Массей (Massey), Окленд, Нова Зеландія. Також, у липні 2018 року Л. Мельник узяв участь у міжнародній науковій конференції «Розвиток технологічного та економічного інструментарію для сестейнового майбутнього». На конференції обговорювалися питання формування шляхів сестейнового розвитку (sustainable development) та Industry 4.0. Конференція проходила в Міжнародному науковому центрі неподалік від Оксфорда. Учасники мали можливість познайомитись з роботою лабораторій, де вирішуються практичні питання, від яких залежить хід ІІІ-ї та IV-ї промислових революцій.

Старший викладач кафедри Т. Пімоненко пройшла міжнародне стажування у формі підвищення кваліфікації в Інституті Енергії та Ресурсів (Нью-Делі, Індія) «Інтегрований підхід до сталого розвитку» в рамках програми ITEC. Також Т. Пімоненко взяла участь у роботі міжнародної конференції «Новітні тренди та кращі практики соціально-економічних досліджень» (м. Ігало, Чорногрія), де у рамках навчального модулю Жана Моне “Можливості та виклики торгівлі з ЄС для України” для учасників конференції Т. Пімоненко провела ряд тренінгів на тему «Торгова політика ЄС: досвід Вишеградських країн».

Л. Мельник та доцент д.е.н. О. Дериколенко узяли участь у 25-їй конференції Євразійської спілки бізнесу і економіки. На конференції, що проходила у Берліні узяли участь понад 500 учасників із 60 країн світу. Наші представники виступили з доповіддю «Економіка і бізнес» в контексті фазового переходу до «зеленої» економіки.

 В квітні 2018 року О.Чигрин пройшла стажування  у центрі Соціологічних досліджень м. Ігало, Чорногорія на тему «Цілі сталого розвитку: нові виклики та перспективи».

Студентка Козлова Діана, спеціальність: “Економіка підприємства”, пройшла конкурсний відбір програми міжнародної мобільності Erasmus + та отримала можливість навчатися в Університеті Альмерії, Іспанія. Студенти кафедри Анастасія Яскевич та Катерина Богомолова прийняли участь у Польсько-українському обміні «Similarities in diversity», у вересны 2018 р. у містечку Поронін (Польща).

Для студентів кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування та інституту ФЕМ в цілому було проведено лекції бельгійського науковця зі світовим ім’ям Люка Хенса на тему «The Widening Concept of Clean Production» («Розширення концепції чистого (екологічного) виробництва»)

 

Більш детально про міжнародну діяльність кафедри можна ознайомитися за наступними посиланнями:

Колектив викладачів СумДУ поповнився штатним іноземним професором http://econ.fem.sumdu.edu.ua/uk/news/639-lect

«Використання кращих практик ЄС для формування стійкої (сестейнової) економіки в Україні» http://econ.fem.sumdu.edu.ua/uk/international/jm/se

Наука - на передовій: Участь проф. Л.Г. Мельника на Всесвітньому науковому форумі в Йорданії http://econ.fem.sumdu.edu.ua/uk/news/642-jordan

Наукове відрядження д.е.н., проф. Л. Г. Мельника у Нову Зеландію  http://econ.fem.sumdu.edu.ua/uk/news/656-nz2018

Стажування в Індії та обмін досвідом в рамках гранту Жана Моне  http://econ.fem.sumdu.edu.ua/uk/news/675-india

Конференція у Чорногорії та тренінг у рамках гранту Жана Моне   http://econ.fem.sumdu.edu.ua/uk/news/676-monte

Біля горнила IV промислової революції Участь професора Л.Г. Мельника в науковій конференції в Оксфорді http://econ.fem.sumdu.edu.ua/uk/news/687-oxford

Науковці ФЕМ СумДУ на науковій конференції в Берліні http://econ.fem.sumdu.edu.ua/uk/news/680-berlin