Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Новини

Жан Моне

Програма імені Жана Моне – це одна з освітніх програм Європейського Союзу, мета якої полягає в підвищенні рівня знань та поінформованості учнів, студентів та суспільства в цілому з економічних, історичних, культурних та юридичних питань європейської інтеграції. Жан Моне – французький економіст, політик, який за свої зусилля в об’єднані Європи отримав прізвисько "батько Європи". Жан Моне створив та очолював «Комітет за створення Сполучених Штатів Європи», який діяв з 1955 до 1975 р. Важливо знати, що Жан Моне  є одним із ідеологів створення об’єднаної Європи і йому належить вислів "Європи ніколи не було, - Європу ще треба створити".

Ціль напряму Жан Моне в рамках Еразмус+: активізувати євроінтеграційний дискурс, сприяти досконалості євроінтеграційних студій, залучати вищі навчальні заклади до дослідження євроінтеграційних процесів та поширення ідей Об'єднаної Європи.

У рамках освітньої програми Жана Моне Європейський Союз виділяє кошти вищим навчальним закладам, громадським організаціям та асоціаціям на започаткування викладання дисциплін євроінтеграційної тематики, розвитку наукової діяльності, проведення різного роду організаційних заходів (літніх шкіл, семінарів, конференцій, тощо).

Українські університети беруть участь у програмі Жана Моне з 2001 року. Найбільшою популярністю в Україні серед вищих навчальних закладів користується діяльність Викладання та дослідження, котра включає в себе такі форми реалізації програми Жана Моне як "Кафедри", "Модулі" та "Центри досконалості". Зокрема, модулі Жана Моне спрямовані на розробку та викладання курсів, присвячених ЄС та євроінтеграційній тематиці. Кафедри Жана Моне призначені для науковців, що спеціалізуються на європейських студіях для розроблення нових та оновлення існуючих курсів євроінтеграційної тематики та передбачать читання лекцій. Цікаво, що науковці та викладачі, котрі отримують грант Кафедри Жана Моне для своїх університетів, здобувають собі звання Професора Жана Моне. Центри досконалості призначені для заснування та підтримки діяльності ресурсних (освітніх) центрів, утворених на базі університетів, із залученням аналітичних центрів, асоціацій, мереж з метою заохочення їх до проведення міждисциплінарних досліджень з питань європейської інтеграції.

У рамках даної програми науковці кафедри отримали наступні гранти:

Європейський грант Жана Моне 553185-EPP-1-2014-1-UA-EPPJMO-MODULE  на тему: «Використання кращих практик ЄС для формування стійкої (сестейнової) економіки в Україні» (2014–2017 рр.)