Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Новини

Проведення європейського курсу лекцій

Як повідомлялося раніше, група викладачів кафедри економіки та бізнес-адміністрування на чолі з д.е.н., проф. Мельником Л.Г. виграла трирічний грант в рамках конкурсу програми Еразмус+ Європейського союзу на підготовку циклу навчальних посібників і проведення тематичних занять з курсу «Використання кращих практик ЄС для формування стійкої (сестейнової) економіки в Україні».

  

Жан Монне був видатним міжнародним діячем, одним з основоположників інтеграційних процесів в Європі, завдяки яким європейським країнам вдалося подолати свою роз'єднаність і спокусу «тягнути ковдру на себе». Ці атавістичні явища, на жаль, не вдалося зупинити на пострадянському просторі. Наслідком є те, що в XXI столітті ми є свідками диких процесів окупації однією з країн територій іншої незалежної держави.

Напружена робота по проекту дозволила сформувати методичну основу курсу, підготувати навчальні посібники, презентації та ілюстраційні матеріали.

  

У другій половині листопада професор Л.Г. Мельник розпочав читання курсу лекцій «Європейські практики для формування стійкої економіки в Україні» для студентів факультету економіки та менеджменту Сумського державного університету. Частина лекцій для зарубіжних студентів читається англійською мовою. В рамках модуля розглядаються такі питання як поняття та принципи сталого розвитку, впровадження сталого розвитку в ЄС, структура та формування стійкої економіки, кращі європейські практики для формування стійкої економіки, об'єкти та інструменти забезпечення стійкої економіки, європейські демократичні інститути у формуванні стійкої економіки та ін.

У цей же час к.е.н., доцент О.В. Кубатко приступив до читання курсу «Європейський досвід підприємництва та організації старт-апів: основні уроки для України» для студентів факультету електроніки та інформаційних технологій. У реалізації програми бере участь також к.е.н., доцент І.Б.Дегтярьова. Їй належить читання лекцій в наступному семестрі.

  

У програмі модуля передбачено проведення круглого столу, де студенти зможуть закріпити отримані знання при вирішенні практичних завдань. На наступних етапах реалізації програми викладачам нашого університету належить проведення занять також зі студентами вузів Харкова та Одеси.