Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Наукове відрядження д.е.н., проф. Л. Г. Мельника у Нову Зеландію
У грудні 2017 – січні 2018 року завідувач кафедри економіки та бізнес-адміністрування Сумського державного університету, Директор НДІ Економіки розвитку МОН та НАН України (у складі СумДУ) д.е.н., професор Л. Г. Мельник, з метою науково-освітнього обміну відвідав Школу бізнесу університету Массей (Massey), Окленд, Нова Зеландія. Він також узяв участь в науковому семінарі «Питання економіки і управління в умовах переходу до сестейнового розвитку».
В ході наукового візиту була завершена робота над монографією «Народження сестейнової економіки: досвід ЄС та практика України в світлі III і IV промислових революцій» і підручника «Зелена економіка: досвід ЄС та практика України в світлі III і IV промислових революцій».
Перші читачі вже знайомляться з монографією, яка вийшла у видавництві «Університетська книга».
Ось що написав про монографію один з її рецензентів д.е.н., проф. І. К. Бистряков.
«Перед читачем – дивовижна книга. Хіба залишить Вас байдужим те, що ми зараз живемо в епіцентрі технологічного вибуху? І це – не фантастика і не перебільшення. Світ навколо нас змінюється з приголомшливою швидкістю! Чи мислимо, що багато показників нашого життя змінюються за рік навіть не на десятки відсотків, а в рази: кількість електромобілів, роботів, 3D-принтерів, сонячних електростанцій, «розумних» заводів і міст?! Мало хто замислюється над тим, що вже через десяток років нам доведеться жити в зовсім іншому світі: займатися іншими справами, їсти іншу їжу, їздити на іншому транспорті, говорити іншою мовою (нехай вона і буде називатися, як і раніше). А причиною цього соціального вихору є Третя і Четверта промислові революції, що протікають майже одночасно.
Енергія – прямо з повітря, водії-автопілоти, роботи-домогосподарки, вертикальні грядки – прямо на балконах, «надруковані» за добу будинок або автомобіль, посилки – по Інтернету, потяги – зі швидкістю звуку, керуючий заводом штучний інтелект, глобальна система пам’яті, що на наших очах перетворюється у всепланетний розум. Хіба це не вигадки фантастів? В тому і справа, що ні! Автор книги переконливо доводить це, конструюючи панораму вже найближчого майбутнього. Ця картина – з сотень деталей і епізодів, по крупицях здобутих з воістину «Монблану» публікаційної «руди». Вражає список використаної літератури. У ньому – понад 620 літературних джерел.
Цю книгу по праву можна було б назвати: «На порозі майбутнього». Створивши картину світу, що наближається, автор ніби запрошує поглянути на нього з його порогу,.. не нав’язуючи своєї думки. Нехай кожен побачить своє...»
Проф. Л.Г. Мельник на «круглих столах» обговорив з викладачами та аспірантами соціально-економічні проблеми, пов’язані з ходом 3-ої та 4-ої промислових революцій, зокрема питання формування соціальної та солідарної економік.
Проф. Л. Г. Мельником також зібрані матеріали для підготовки наукової статті «Економіка фазового переходу систем».
 
Л.Г. Мельник за робочим столом
 
Університет Массей
 
Золотий символ університету – «туге крило університетської освіти»
 
«Круглий стіл» із вченими різних країн
 
З професором школи бізнесу Dr. Олександром Молчановим
 
Зі старшим викладачем університету Dr. Олександрою Гесс