Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Новини

Лекції Жана Моне по торгівлі з ЄС
У березні-червні 2018 р. доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Олександр Кубатко провів цикл лекцій з курсу «Торгівля ЄС та Україна» та «Європейська торгова політика: досвід Вишеградських країн» для студентів «Міжнародні економічні відносини» в ННІ бізнес-технологій "Українська академія банківської справи" та студентів «Економіка» ННІ ФЕМ Сумського державного університету. Всі лекції були проведені в рамках навчального модуля Жана Моне "Можливості та виклики торгівлі з ЄС для України" (573581-EPP-1-2016-1-UAEPPJMO-MODULE). 
Метою курсу «Торгівля ЄС та Україна» було надання студентам передових тем у європейській торгівлі та вивчення питань політики, що впливають на торгівлю між Європейським Союзом та Україною.
 
 
Метою курсу «Європейська торгова політика: досвід Вишеградських країн» було надати студентам сучасний матеріал пов'язаний з досвідом країн Вишеградської групи (Чеська Республіка, Угорщина, Польща та Словаччина) в умовах їхньої економічної інтеграції з ЄС. У рамках цього модуля студентам було надано порівняльну інформацію про економічний розвиток країн Вишеградської четвірки під час їх інтеграції до ЄС та відповідну інформацію про Україну. Обговорювалися прямі та непрямі ефекти впровадження ПЗВТ у країнах Вишеградської групи. Особливу увагу було приділено досвіду торговельної політики ЄС у Вишеградському регіоні як зразок для України.