Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Новини

Традиційні лекції Жана Моне по торгівлі з ЄС в Полтаві
На початку жовтня 2018 року Олександр Кубатко і Богдан Ковальов прочитали лекції та організували тренінг «Основи європейської економіки і торговельної політики ЄС» в Полтавському національному університеті імені Юрія Кондратюка. Лекції були прочитані в рамках модуля Жана Моне «Можливості та виклики торгівлі з ЄС для України» (573 581-EPP-1-2016-1-UAEPPJMO-MODULE).
Метою курсу було надати студентам основну інформацію про європейську економічну політику і торговельну політику ЄС. Студенти познайомилися з розвитком європейських структур, інститутів і їх впливом на економічну діяльність. Ключовими результатами навчання стали розуміння основної концепції інтеграції з ЄС, знання про торгівлю з ЄС, а також базові моделі і знання про еволюцію економіки ЄС і торгової політики ЄС.
Вище зазначений курс складається з наступних тем:
1. Концепції та історичний розвиток інтеграції в ЄС (ідеї Жана Моне про інтеграцію ЄС, економічні умови інтеграції ЄС).
2. Кроки економічної інтеграції (вільна торгівля, зона вільної торгівлі, митний союз, спільний ринок, основні елементи валютної інтеграції).
3. Роль економіки ЄС в сучасному світі (структура економіки ЄС, політика в області конкуренції, регіональна і загальна політика, політика в області інновацій і конкурентоспроможності).
4. Торговельна політика ЄС (торговельне законодавство ЄС, інструменти торговельної політики ЄС, обмеження в торговельній політиці ЄС).
По завершенню лекцій Богдан Ковальов організував тренінг щодо стимулювання торгівлі ЄС з Україною. Студенти були розділені на 12 груп і їм треба було вибрати кілька вітчизняних товарів, які були б конкурентоспроможними на ринку ЄС. В рамках успішного завершення навчання студентам були надані відповідні сертифікати.
Варто відмітити відмінну організацію лекцій та гостинність професора Чеванової В.Я.  (завідуючу кафедрою економіки підприємства ПолНТУ).