Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Новини

Дебати в регіонах щодо розвитку сільських територій в контексті Угоди про асоціацію
12 жовтня 2018 року у Конгрес-Центрі Сумського державного університету ГО "Аналітичний центр Аграрного союзу України" провів дебати щодо готовності, завдань та шляхів реалізації Угоди про асоціацію профільними підрозділами обласних державних адміністрацій, органами місцевого самоврядування, виробниками аграрної та харчової продукції. Дебати були проведені за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду "Відродження" в межах проекту "Громадська синергія".
Організовані дебати націлені на сприяння реалізації Угоди про асоціацію України та ЄС, а саме положень Глави 3 "Технічні бар‘єри у торгівлі", Глави 4 "Санітарні та фітосанітарні заходи", Глави 9 "Інтелектуальна власність" Розділу IV "Торгівля і питання, пов‘язані з торгівлею" та Глави 17 "Сільське господарство та розвиток сільських територій" Розділу V "Економічне та галузеве співробітництво".
У дебатах прийняли участь представники державної влади, органів місцевого самоврядування, виробники аграрної та харчової продукції,  науковці Сумських ЗВО та широка громадськість. 
Від Сумського державного університету у дебатах прийняли участь 10 науковців. Олександр Кубатко, д.е.н., доц., доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування виступив із темою «Торгівля продукцією АПК з ЄС: можливості та обмеження щодо України» у рамках виступу було зазначено основні перешкоди, котрі стримують поглиблення торгівлі продукцією АПК між Україною та ЄС. Зазначений виступ був проведений в рамках модуля Жана Моне «Можливості та виклики торгівлі з ЄС для України» (573 581-EPP-1-2016-1-UAEPPJMO-MODULE)
Учасники дебатів дійшли думки, що експертному середовищу потрібно більш тісно співпрацювати і шукати більш ефективні шляхи комунікації з представниками об‘єднаних територіальних громад та з сільгоспвиробниками.