Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Новини

Відкриті он-лайн матеріали модуля Жана Моне по європейській торгівлі
Протягом перших двох років реалізації проекту Жана Моне “Можливості та виклики торгівлі з ЄС для України” (573581-EPP-1-2016-1-UAEPPJMO-MODULE), котрий виконується на кафедрі економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету було проведено серію лекцій, семінарів та тренінгів стосовно позитивних та негативних сторін торгівлі з ЄС в рамках угоди про асоціацію.
 За перший рік реалізації проекту було розроблено дистанційний відкритий курс «Основи європейської економіки та торгова політика ЄС». У рамках цього курсу  було розроблено такі теми, що  пов'язані з торгівлею ЄС як: Концептуалізація європейської інтеграції; Історичний розвиток інтеграції в ЄС; Етапи економічної інтеграції; Роль економіки ЄС у сучасному світі; Торгова політика ЄС; Система торгових преференцій; Галузеві проблеми торгівлі ЄС.
Протягом другого та третього року реалізації проекту було розроблено ще два он-лайн курси, котрі також пов'язані із торгівлею з ЄС. Перший курс це - "Торгівля ЄС та Україна" охоплює такі теми як: Економічні основи торгівлі; Європейська система торгової політики; Торговельна співпраця між Україною та ЄС; Угода про асоціацію та зону поглибленої  та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПЗВТ); Зміст ПЗВТ між ЄС та Україною; Реалізація ПЗВТ в Україні.
Третій курс присвячений "Торгівельній політиці ЄС: досвід Вишеградських країн" охоплює такі теми як: Вишеградські країни як економічний союз; Вишеградська економічна та політична інтеграція з ЄС; Вишеградська економічна та політична інтеграція з ЄС; Торгівля Вишеградських країн в рамках ЄС після вступу до ЄС; Структурні зміни торгівлі в V4.
Усі три курси розроблені з метою сприяння більш широкому поширенню результатів проекту і відкриті для широкого загалу.