Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Дозвілля

Студенти, що навчаються за спеціальностями «Економіка підприємства» та «Економіка довкілля та природних ресурсів» кафедри економіки та бізнес-адміністрування цікаво проводять позанавчальний час завдяки участі у спортивних, культурно-масових заходах та підтримці традицій кафедри.

Так традиційним стало проведення Посвячення першокурсників у студенти, яке три роки поспіль проходило на базі відпочинку «Сонячна галявина», а з 2012 р. – на базі спортивно-оздоровчого закладу «Універ СумДУ». Захід організовують студенти 2-5 курсів кафедри економіки та бізнес-адміністрування, які й складають культурно-розважальну програму. Кульмінаційним моментом Посвячення першокурсників є сам «ритуал» посвячення, після проходження якого «першачки» стають повноправними членами студентської спільноти кафедри, факультету та університету.

 

Святкування Дня спеціальності «Економіка підприємства» є гарною традицією кафедри. В заході приймають участь студенти та випускники всіх курсів всіх спеціальностей кафедри економіки та бізнес-адміністрування, викладачі та співробітники кафедри, а також гості з інших кафедр. 

Захід дає можливість познайомитися нинішнім студентам кафедри з випускниками, потоваришувати з ними і перейняти їхній досвід працевлаштування після випуску зі студентських лав. З нагоди святкування Дня спеціальності проводяться спортивні змагання між командами викладачів та студентів кафедри економіки та бізнес-адміністрування з футболу, волейболу, баскетболу, настільного тенісу. Так вже другий рік поспіль володарями Кубка Чемпіонів кафедри економіки та бізнес-адміністрування стає команда викладачів, а, отже, досвід поки що перемагає енергію. Крім спортивних змагань викладачі та студенти змагаються у кмітливості в грі «Показуха». 

Формат святкування Дня спеціальності постійно змінюється, так у 2010-2011 н. р. він був офіційним і проходив у залі комплексу громадського харчування Сумського державного університету (СумДУ), а у 2011-2012 н. р. – виїзним і проходив на базі табору «Зірниця» (теперішній спортивно-оздоровчий заклад «Універ СумДУ»). Яким буде наступний формат Дня спеціальності вирішать студенти!

Також студенти кафедри економіки та бізнес-адміністрування приймають активну участь у:

Студентському самоврядуванні СумДУ

Так студент третього курсу спеціальності «Економіка підприємства» Анатолій Бондар вже третій рік поспіль займає посаду студентського декану факультету економіки та менеджменту СумДУ. За цей час команда Анатолія зуміла залучити студентів до активної участі в студентському житті факультету. 

Зокрема, однією з традицій стало проведення так званого «Політехівського квартирнику». Ідею «Квартирнику» студентам «підкинули» зірки російського року. Вони збиралися зі своїми фанатами на квартирі та співали наживо свої пісні під акомпанування гітари. Зазвичай «Квартирник» проводиться у банкетному залі комплексу громадського харчування СумДУ. Але організатори досягли того, щоб обстановка була максимально наближена до кімнатної: дресс-код – домашні капці, на двері висить об’ява «Стукати тричі, бабуся погано чує», приглушене світло, свічки, торшер з абажуром ручної роботи, надувні крісла та матраци. 

Все для того, щоб учасники заходу почували себе як удома! Альтернативним способом проведення «Квартирнику» став «Тролейбусник», який проводився у новенькому тролейбусі, що рухався містом за визначеним маршрутом. Таку новацію з ентузіазмом зустріли, як глядачі, так і артисти заходу! Організатори намагаються зробити кожен «Квартирник» оригінальним і цікавим, а тому роблять його тематичним. Так, наприклад, березневий квартирник був присвячений творчості зірок російського року, а грудневий – пам’яті Джона Леннона.

Культурно-масовій роботі СумДУ

Наймасштабніша подія осіні в СумДУ – це конкурс-огляд талантів першокурсників «Золотий інтеграл», в якому кожного року беруть участь багато талантів з різних факультетів університету. Студенти кафедри економіки та бізнес-адміністрування активно беруть участь в організації та проведенні цього заходу.

 

 

Свято краси і грації – конкурс «Міс СумДУ» також став традицією університету. В 2012 р. студентка четвертого курсу спеціальності «Економіка підприємства» кафедри економіки та бізнес-адміністрування Сюхіна Анастасія отримала титул «Віце-міс СумДУ», а також звання «Міс шарм». Анастасія увійшла до трійки дівчат, що без попереднього кастингу візьмуть участь у конкурсі «Міс Суми».

 

Студенти спеціальності «Економіка підприємства» прикладають неабиякі зусилля для активізації КВК-руху на факультеті, а студент другого курсу спеціальності «Економіка підприємства» Криловецький Ігор (на фото другий зліва) входить до складу команди КВК СумДУ «Незабудки», яка в 2012 р. стала переможцем весняного фестивалю Ялтинської Відкритої Всеукраїнської Ліги КВК.

Також на четвертому та п’ятому курсі спеціальності «Економіка підприємства» навчаються талановиті танцюристки, учасники міжнародних танцювальних конкурсів та змагань з сучасних та естрадних танців Шаповалова Вікторія (на фото з переможцем шоу «Танюють всі – 3» Олександром Геращенко та Лисенко Марія (на фото в червоній футболці з фіналісткою шоу «Танцюють всі – 3» Анжелою Карасьовою).

 

 

Спортивно-масовій роботі СумДУ

Студенти четвертого та другого курсу спеціальності «Економіка підприємства» Дмитрієвський В’ячеслав і Руденко Євгеній (на фото перший внизу справа) входять до складу збірної СумДУ з гандболу, яка у 2012 р. посіла 5 місце на Всеукраїнських змаганнях.

 

 

 

 

Студенти  п’ятого курсу Нагорна Тетяна (на фото в футболці з №8) та Моргуненко Родіон входять до складу відповідно жіночої та чоловічої збірних СумДУ, які ставали Чемпіономами Сумської області.

 

 

 

 

Студентка другого курсу Агапова Марія (на фото друга зліва вгорі) входить до складу жіночої збірної СумДУ з футзалу, яка успішно виступає у всеукраїнських змаганнях. 

 

 

 

Крім культурно-масової, спортивно-масової роботи та участі у студентському самоврядуванні студенти кафедри економіки та бізнес-адміністрування подорожують закордон, де беруть участь у молодіжних фестивалях, наукових семінарах та навчальних заняттях. Так, студенти спеціальності «Економіка підприємства» різних курсів відвідали такі країни:

Німеччина

Студентка п’ятого курсу Лавриненко Аліна (на фото перша зліва) проходила стажування в літній академії університету Кобленц-Ландау.

Студенти п’ятого курсу Руденко Тетяна та третього курсу Бондар Анатолій приймали участь у Міжнародному Студентському Фестивалі у м. Грайфсвальд.

Болгарія

Студентки четвертого курсу Байдаленко Оксана, Зябіна Євгенія, Часник Юлія (на фото в лекційній аудиторії 3, 4 справа та 1 зліва відповідно) пройшли короткотермінове безкоштовне навчання в Університеті «Професор Доктор Асен Златаров» м. Бургас.

Польща

Студентка четвертого курсу Зябіна Євгенія (на фото в полосатій блузці) проходила стажування на базі Політехнічного інституту в м. Бєльско-Бяла.