Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Новини

Науково-дослідний Інститут економіки розвитку (ІЕР) Сумського державного університету МОН та НАН України

Науково-дослідний Інститут економіки розвитку (ІЕР)

(у складі Сумського державного університету)

Міністерство освіти і науки України

Державна установа «Інститут економіки та прогнозування»,

Національна академія наук України

Про історію створення Інституту

Створенню науково-дослідного Інституту економіки розвитку МОН та НАН України передувала плідна співпраця вчених кафедри економіки та кафедри маркетингу Сумського державного університету (СумДУ) – з одного боку, та державної установи «Інститут економіки та прогнозування НАН України» – з іншого. Результатом цієї роботи, зокрема, стали публікації колективних монографій: «Методи оцінки екологічних втрат» (2003); «Методи вирішення екологічних проблем» (2005); «Соціально-економічні проблеми інформаційного суспільства» (2005) та підручників з грифом МОН України «Основи екології. Екологічна економіка та управління природокористуванням» (2005).

У лютому 2006 р. було укладено офіційний Договір про співробітництво між державною установою «Інститут економіки та прогнозування НАН України» (ІЕПР) і СумДУ МОН України.

У вересні 2006 р. за ініціативи кафедри економіки та за згодою керівництва двох установ рішенням Вченої ради СумДУ при університеті було створено науково-дослідний Інститут економіки розвитку подвійного підпорядкування – МОН та НАН України.

У листопаді 2006 р. (15–16.11.2006 р.) ректором СумДУ проф. Васильєвим А. В. і директором ІЕПР НАНУ академіком НАНУ Гейцем В. М. було затверджено Положення про науково-дослідний Інститут економіки розвитку МОН і НАН України. Згідно Положення, ІЕР виступає структурним підрозділом СумДУ, а при виконанні наукової діяльності керується рекомендаціями ІЕПР НАНУ. Через рік – у листопаді 2007 р. створення ІЕР було затверджено спільним наказом МОН та НАН України (№ 1012/529 від 16.11.2007 р.).

У 2009, 2011, 2013, 2015, 2017 роках опубліковано звіти науково-дослідного Інституту економіки розвитку про проведену діяльність відповідно за 2007–2009, 2010–2011, 2012–2013, 2014–2015, 2016–2017, 2018–2019 роки.

Відомості про персональний склад ІЕР

У науково-дослідній та освітній діяльності ІЕР безпосередньо взяли участь понад 50 науковців, у тому числі – 9 професорів, докторів наук та 17 кандидатів наук (з них – 16 доцентів), а також 20 аспірантів і 10 студентів Сумського державного університету.

Керівний склад Інституту:

Директор:

Мельник Леонід Григорович,

доктор економічних наук, професор кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету, заслужений діяч науки і техніки України

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Заступник директора:

Карінцева Олександра Іванівна,

доктор економічних наук, завідувачка кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Заступник директора:

Кубатко Олександр Васильович,

доктор економічних наук, професор кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Заступник директора

Шкарупа Олена Василівна,

доктор економічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Заступник директора

Сотник Ірина Миколаївна,

доктор економічних наук, професор кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Вчений секретар

Сабадаш Віктор Володимирович,

кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету,

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Секретар

Горобченко Тетяна Вікторівна,

молодший науковий співробітник кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Адреса Інституту:

вул. Римського-Корсакова, 2, м. Суми, 40007, Україна

Факс:

380-542-333297; 0542-332223; 604478; 334058, 380-68-967-87-67

 
Координація наукової діяльності ІЕР здійснювалася під керівництвом Державної установи «Інститут економіки та прогнозування НАН України» за участі д.е.н., академіка НАНУ В. М. Гейця та д.е.н., члена-кореспондента НАНУ А. А. Гриценка.

Основними напрямами наукової діяльності є:
 • економіка сталого (сестейнового) розвитку; 
 • інформаційна економіка; 
 • інноваційний менеджмент; 
 • економіка розвитку систем;
 • економіка і маркетинг інновацій; 
 • екологічна конфліктологія; 
 • економіка ресурсозбереження;
 • дематеріалізація індустріального метаболізму; 
 • маркетингові дослідження; 
 • економіка транскордонних процесів; 
 • екологічна економіка;
 • екологічний маркетинг і логістика; 
 • реінженирінг виробничих процесів;
 • економіка регіонального розвитку; 
 • економіко-математичне моделювання; 
 • економіка фазових переходів;
 • економіка фактору часу;
 • соціальна і солідарна економіки;
 • управління інтелектуальним капіталом;
 • дослідження економічних флуктуацій;
 • економічні аспекти Третьої і Четвертої промислових революцій.
 
Дивіться також:

Звіт про діяльність науково-дослідного інституту економіки розвитку (ІЕР) Сумського державного університету МОН та НАН України у 2018-2019 рр.

Звіт про діяльність науково-дослідного інституту економіки розвитку (ІЕР) Сумського державного університету МОН та НАН України у 2016-2017 рр.

Звіт про діяльність науково-дослідного інституту економіки розвитку (ІЕР) Сумського державного університету МОН та НАН України у 2014-2015 рр. (ЧАСТИНА 1, ЧАСТИНА 2, ЧАСТИНА 3, ЧАСТИНА 4, ЧАСТИНА 5)

Звіт про діяльність науково-дослідного інституту економіки розвитку (ІЕР) Сумського державного університету МОН та НАН України у 2012-2013 рр.

Звіт про діяльність науково-дослідного інституту економіки розвитку (ІЕР) Сумського державного університету МОНМС та НАН України у 2010-2011 рр.

Звіт про діяльність науково-дослідного інституту економіки розвитку (ІЕР) Сумського державного університету МОНМС та НАН України у 2007-2009 рр.

*Матеріали статті дозволяється використати відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike