Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Новини

«Досвід ЄС у формуванні сталого розвитку в Україні» для студентів та науковців Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця

Циклами лекцій та тематичними семінарами в Харкові закінчився перший модуль програми Жана Моне «Використання досвіду ЄС для формування сестейнової (стійкої) економіки в Україні» (Using best EU practices for sustainable economy forming in Ukraine (UBEUP) 553185-EPP-1-2014-1-UA-EPPJMO-MODULE).

26-27 березня в Харківському національному економічному університеті ім. Семена Кузнеця (ХНЕУ ім. С.Кузнеця) були прочитані чергові теми циклу лекцій, розпочатого раніше д.е.н., проф.. Л.Г.Мельником, завідувачем кафедри СумДУ, директором НДІ «Економіки розвитку» МОН та НАН України. Студенти, аспіранти  та викладачі ВНЗ прослухали лекції проф. Л.Г.Мельника «Досвід ЄС у формуванні сестейнового розвитку в Україні» та к.е.н., доц. СумДУ Дегтярьової І.Б. «Сестейновий розвиток України». Л.Г.Мельник також передав у фонди бібліотеки ХНЕУ авторську монографію "Триалектичні основи управління розвитком економічних систем " та навчальний посібник «Досвід ЄС як основа для формування сестейнової  економіки в Україні».  

  

ХНЕУ ім. С. Кузнеця

 

Проф. Л.Г.Мельник та проф.. Т.І.Лепейко із презентованими книгами 

 

На лекції доц. І.Б.Дегтярьової

 

На лекції проф. Л.Г.Мельника

Цикл занять, який приводився англійською мовою, завершився дебатами та круглим столом. У них узяли участь студенти, аспіранти та викладачі кафедри менеджменту та бізнесу. Його проводили вже зазначені викладачі СумДУ та доцент цього ж ВНЗ к.е.н. О.В.Кубатко. Журі, яке підвело підсумки дебатів очолила завідувач кафедри менеджменту та бізнесу ХНЕУ ім. С.Кузнеця, д.е.н., проф. Т.І.Лепейко та к.е.н. доц. С.К. Василик.  

  

Перед початком дебатів

Учасники дебатів та круглого столу обговорили проблемні питання застосування інструментів негативної та позитивної мотивації для стимулювання впровадження в країні основ «зеленої» економіки. Інакше кажучи, стояло питання, що краще: карати збільшенням податків та платежів екологічно недобросовісних виробників чи стимулювати розвиток екологічно чистих видів діяльності. Розгорілася гаряча дискусія між учасниками дебатів. На засіданні круглого столу усі бажаючі отримали можливість висловити свої думки.   Переможці дебатів та найактивніші учасники круглого столу отримали сертифікати програми Жана Моне. 

Доц. О.В. Кубатко під час дебатів та круглого столу

 

Нагородження переможців дебатів та учасників круглого столу

 

Проф. Л.Г.Мельник і студент із Японії Хігучі Томохіса

Для проф. Л.Г.Мельника було приємним сюрпризом зустріти на заняттях свого майже земляка – студента із Японії Хігуті Томохіса (Higuсhi Tomohisa). Нагадуємо, що професор у свій час рік був на науковому стажуванні саме у Японії. Невипадково, що на круглому столі пролунало багато прикладів із практики управління природокористуванням у Японії. А доцента О.В.Кубатка чекав інший сюрприз: – студент із Туреччини, який активно брав участь у дебатах, виявився як і він сам футболістом. 

На культурну програму викладачам із Сум залишалися лише вечірні години. Чудове враження справила програма в Харківському дельфінарії. Морські актори видали чудову програму. 

  

У шоу морський лев та дельфіни

Приємно було також познайомитися із засновником Харкова – отаманом Харьком. 

Пам'ятник козаку Харьку