Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Новини

«Ми на порозі величезної революції…»

У народі кажуть: «Мудрим ніхто не вродився, а навчився». Навчатися чи ні – справа кожного. Нещодавно і в СумДУ навчали майбутніх журналістів. 

Ні, не як писати матеріали, чи приміром, як вести себе в кадрі. Майбутні акули пера мали нагоду послухати лекцію завідувача кафедри економіки та бізнес- адміністрування Леоніда Григоровича Мельника. Не очікували? Журналістика – професія багатогранна, і бути в ній асом не так- то просто.

Пригадуєте цитату із всім відомого радянського мультфільму» Попелюшка»: « Я не чарівник. Я ще тільки навчаюсь»? Ось і в СумДУ розширюють кругозір і навчають новинарів не тільки журналістській роботі, а й поза її межами. Ви скажете « Економіка і журналістика – речі непоєднані»? А ось зовсім і не так.

Леонід Григорович розповів студентам про «зелену» економіку, екологічний слід і про підтримуючу ємність. Викладач наголосив, що ми маємо економно споживати все те, що дає нам планета. « Все накопичує певний потенціал. Все розпочалося б набагато раніше, якщо б люди самі не руйнували все , що оточує їх. Уявіть собі , мало хто знає, але тільки в Сумах працює і успішно розвиваються не одне ІТ- підприємство, колектив яких складається не менш як з 300- 400 працівників. А малих по Україні як грибів після дощу».

Професор також показав модель електромобіля, який дуже зручний у використанні та літака на сонячній батареї, котрі були вироблені на 3Д – принтері. Підсумовуючи свою лекцію, Леонід Григорович наголосив, що українці можуть перейти на оновлювані види електроенергії , просто треба мати бажання. Вже багато хто користується та має 3Д- принтери, СумДУ – не виняток.

«Час, який необхідний для внесення змін дорівнює нулю. А вартість отримання будь-якої складності також дорівнює нулю. Ми на порозі величезної революції», - розповів викладач. Студенти мали змогу задати цікаві питання і отримати на них відповіді.
Нагадаю, що у Сумському держаному університеті з вересня 2014 року під керівництвом д.е.н., проф. Л. Г. Мельника виконується модуль Жана Моне «Використання кращих практик ЄС для формування сестейнової економіки в Україні». (UBEUP) 553185-EPP-1-2014-1-UA-EPPJMO-MODULE (Суми, СумДУ; керівник – д.е.н., проф. Л.Г. Мельник)

Кожний із нас – майбутнє. Хтось - майбутнє якоїсь особи, хтось- майбутнє світило в своїй професії. Але всіх нас єднає одне - ми майбутнє України. І від нас залежить те, яким повітрям будуть дихати наші діти, від нас залежить те, чи здоровими вони будуть. Від нас залежить майбутнє. Адже те, що ми робимо нині має ефект бомби – вона незабаром може вибухнути. Тож, ми маємо не тільки економно споживати електроенергію і наслідувати новим тенденціям еко- життя, а й дбати про навколишнє середовище. Адже, земля крутиться навколо своєї осі. Все повертається. Все має свій круговий оберт. Те, що ми робимо нині, через роки буде наслідком і як результат для наших дітей. Дбаймо про це вже сьогодні.