Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Новини

Лекція на тему «Фазовий перехід» та презентація книг професора Мельника Леоніда Григоровича
15 травня у Літературній вітальні Бібліотечно-інформаційного центру СумДУ відбулась зустріч із доктором економічних наук, професором Мельником Леонідом Григоровичем під символічною назвою "Нескладно про складне" та презентація його книг "Философские сказки о развитии (просто о сложном)", «Зелена економіка» та «Рождение сестейновой экономики».
Серед гостей були присутні художник Михайло Волов, технічний редактор книг, фахівець кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Завдов`єва Юлія Миколаївна, головний редактор науково-популярного журналу Інституту ФЕМ імені Олега Балацького "FEM book" Опанасюк Юлія Анатоліївна, лікар-гомеопат та член літературно-мистецького об’єднання «Українська хвиля» Ілляшенко Леонід Васильович та  студенти, які створили ілюстративні матеріали (студент гр. ПЕ-71 Кириленко Максим Вікторович та студентка гр. ПЕ-61 Кріпак Євгенія Олександрівна). 
 
У невимушеній обстановці за чаюванням були обговорені революційні зміни, що відбуваються в економіці та в суспільстві, які покликані забезпечити перехід від «ковбойської економіки» до «економіки космонавтів» шляхом використання відновних ресурсів, замкнутих циклів та постійного матеріального метаболізму. Особлива увага була приділена створенню кіберфізичних систем та концепції Інтернету речей в якості явища, спроможного кардинально перебудувати економічні та суспільні процеси шляхом виключення з частини дій та операцій необхідність участі людини (історія про те, «Як речі свій Інтернет створили»). Було також зазначено, що матеріальною основою для такого переходу мають стати «зелена» енергетика, масштабне акумулювання енергії та адитивні технології (3D-принтери). Красномовні приклади та рекорди «зеленої» енергетики засвідчили, що всі ми живемо в час колосальних революційних змін і не маємо залишатись від них осторонь!