Кафедра економіки, підприємництва
та бізнес-адміністрування

Головне меню

Новини

Знайомство з сучасним аграрним бізнесом
Завідувач кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування проф. Мельник Л.Г. і доценти Кубатко А.В., Чигрин О.Ю. і Дегтярьова І.Б. відвідали сучасне підприємство аграрного бізнесу ТОВ «Вітчизна» (с. Тернівка, Конотопського району). Метою поїздки було знайомство з сучасними, екологічно безпечними технологіями і підходами ведення агропромислового виробництва.
Підприємство було засноване в 2000 році і являє аграрний бізнес в трьох основних видах діяльності: рослинництво (вирощування зернових і зернобобових культур), тваринництво (виробництво молока і розведення корів), складське господарство (елеватор з обробкою зерна - очищення, сушіння). Воно використовує передові технології: навігація техніки тільки через GPS, дистанційний контроль за використанням палива, пересуванням машин і швидкістю руху техніки. Використовується техніка провідних світових брендів (John Deere, Case, Pottinger, Kinze, Lety, Manitou, JCB, Bobcat, Siloking).
На фермах створена унікальний технологічний ланцюжок виробництва молочних продуктів: від заготівлі екологічно чистих кормів і утримання сучасної ферми до доставки продукції на молокопереробні підприємства. Для забезпечення свого стада «правильною» кормовою базою всі рослинні культури компанія заготовлює сама. Площа 12,5 тис. Га родючих земель в екологічно чистому районі Сумщини дозволяє вирощувати кукурудзу, люцерну та інші культури. У господарстві є власне комбікормове виробництво і елеватор на 48 тис. тонн з подальшим збільшенням потужностей до 150 тис. тонн одночасного зберігання. Розведення корів (української червоно-рябої і голштинської порід) відбувається на фермі в с. Жовтневе. Корівки на фермі живуть, як в «раю», - матраци для сну і відпочинку відповідають фізіологічним потребам тварин, спеціальне обладнання годує, поїть і ... чеше коровам спинки! До речі, під час доїння звучать музичні ритми - так веселіше і коровам, які в таких умовах дають більш якісне молоко, і операторам машинного доїння. Варто відзначити, що на фермі дуже чисто - система навозовидалення автоматизована, запах, характерний для корівника, практично не відчувається. Тварини живуть тут на безприв'язній основі: бички вільно ходять по загону, а корови - по фермі, що сприяє створенню комфортних умов для появи потомства. Новонародженим телятам роблять необхідні щеплення. Їх також гріють і сушать під спеціальними лампами в інкубаторі. Це дозволяє зберегти здоров'я стада. «Здається, всѐ тут створено, щоб радувати око. Але справа - не в зовнішній красі, а в повазі до тварин, які дають молоко, а значить, і життя. Гарантією безперебійної роботи комплексу стало обладнання шведської компанії DeLaval - світового лідера з виробництва техніки для молочної галузі. Всѐ разом дозволяє отримувати молоко класу «Екстра». Словом, для корівок створені всі умови, що дозволяє отримувати 32 л молока від однієї корови в день.